První pomoc, strach o dítě

 

Děti prostě padají a chtějí vše prozkoumávat, ochutnávat, udělejme jim bezpečnější domov - existují chrániče rohů, dá se ohradit topení... Největší ochranou je naučit děti se bezpečně chovat.  Když jim budete vysvětlovat a ukazovat, již malé lezoucí dítě se naučí slézt z gauče bezpečně pozadu.

Odstraňte všechny nebezpečné věci - nože, nůžky, prací prostředky, chemii - to vše dávejte hodně vysoko.

Vařte na zadních plotnách. Při smažení a pečení udržujte dítě v dostatečné vzdálenosti.

Naučte se dávat rychlovarnou konvici, čaj a kávu hodně vysoko a nepít horké v blízkosti děti. Případy opařenin jsou opravdu časté a je to během chvilky.

Děti se opičí - když vidí, že si k oknu dáváte židli, abyste dosáhli výš, brzy to nečekaně udělají také. Vidí, jak otevíráte okno, brzy to udělají také. Dostatečná bezpečnostní opatření můžou pomoct. Používejte zábrany na schody, naučte dítě bezpečné slézání pozadu.

Udělejte si kurz první pomoci - nejlepší kurz je https://www.zdrsem.cz/ v kategori pro veřejnost kurz mama. To je k nezaplacení.

Důležitá telefonní čísla - nemocnice, hasiči, policie a základy první pomoci si vyvěste do kuchyně na lednici nebo na nástěnku - v panice člověk najednou neví, co dělat

Pokud Vaše dítě něco potencionálně nebezpečného snědlo, volejte toxikologii, poradí - tel. 224 919 293 nebo 224 915 402

Udělejte si domácí a cestovní lékárničku - více v některém dalším článku.