Jaké boty vybrat?

 

Taky milujete masáže? A co masáž nohou?

Víte, že takovou masáž si můžete zdarma dopřávat každý den?

 

Čím dál více lidí propadlo moderním barefoot ("bosým") botám.

 

V čem je barefoot obuv jiná, než klasická? Má velmi tenkou podrážku bez podpatku a je dostatečně široká, takže noha může prospívat tak, jak to příroda zamýšlela, prsty získají potřebný prostor a neotlačují se jeden přes druhý.

 

Spousta lidí se snaží zdravě jíst, sportovat atd. Můžete se také zdravě obouvat.

 

Schválně si někdy zkuste vzít boty všech členů Vaší domácnosti – vyndat z nich vložku a postavit se na ni. Pokud vložka vyndat nejde, tak si botu obkreslete a postavte se do vzniklého obrázku... Vsadím svoje staré nebarefoot boty, že Vám bude přečuhovat noha na nějakém místě. Vaše noha se v botách nejspíš mačká, tísní a otlačuje. Tohle může vést k různým deformacím – zarůstající nehty, vpáčený palec atd.

 

                                                                    

 

Chůze v barefoot botách je velmi prospěšná nejen pro nohy. Nohy jsou propojené s Vaším tělem.

 

Správná, zdravá chůze může pomoct od bolesti krku, zad, s nesprávným držením celého těla, Vaše doposud ploché nohy se můžou krásně vyklenout….

 

Také si Vaše čerstvě chodící dítě sundavá boty a nechce si je obout? Znáte ten pocit sešněrování, když si nasadíte brusle nebo lyžáky? To omezení pohybu? Podobným omezením pro Vaše dítě můžou být pevné boty.

 

Také Vám už dítě začalo chodit? Všimli jste si někdy rozdílu v chůzi doma (pokud Vám doma chodí bosé nebo v ponožkách) a venku? Moje děti doma nádherně chodily (bosky) a venku byly najednou takové neohrabané, pomalé, nejisté a ani moc chodit nechtěly a dožadovaly se nošení nebo kočárku. Proč? Vadily jim pevné boty...

 

Existuje i jiná možnost – chůze naboso nebo barefoot boty.

 

Rozdíl ve stabilitě, rychlosti a vůbec chůzi je značný – viz. video dole.

 

Říkáte si, jestli jsou barefoot boty vhodné i pro běhání, běžné chodníky? Ano, jsou. Barefoot boty používají i různí sportovci.

 

Jeden z lidských smyslů je hmat. Kvůli botám ovšem přicházíme o značnou část tohoto vjemu. Zkusili jste někdy chodit po vyhřátém nebo naopak studeném písku, mokré trávě, příjemně masírujícím kamení? 

 

Všimli jste si záliby malých dětí šlapat po hračkách? Děti si tak rozvíjejí svoje dovednosti díky hmatu, jednoho ze základních smyslů.

 

Jak pomoct dítěti lépe, zdravě a s větší jistotou chodit od prvních krůčků? Správnou obuví...

 

Dát dítěti pevnou obuv je jako nasadit mu palcové lyžařské rukavice a dát mu poprvé lžičku, ať se nají... Co se asi stane? V té sešněrované rukavici mu uchopit lžičku až tak dobře nejspíš nepůjde a přitom by se hmat a držení dítěte bez rukavice mohlo krásně rozvíjet. Ale napadlo by nás, že ruka potřebuje "zpevnit"? Proč myslíte, že noha dítěte potřebuje zpevnit? Je logické, že se něco zpevní sešněrováním? No.... Bylo by docela fajn šněrovat si břicho a díky tomu ho zpevnit. Ale kdo chce břicho zpevnit, tak ho musí cvičit. Tak jako břicho stažené stahovacím prádlem se může tvářit, že je zpevněné, může to tak vypadat i s nohou Zkoušeli jste někdy být půl dne ve stahovacím prádle? Nic příjemného... Ano, možná by si tělo zvyklo... Tak jako si zvykne na pevnou obuv.

 

Že nevěříte?  Lidí, kteří už změnili způsob obouvání a potvrdí výše popsané změny je dost. Sdílím, co napsala paní Tereza Kříkavová:

 

Ráda bych se s Vámi podělila o své zkušenosti s nohama a obouváním z pohledu své práce. Třeba vám to dá potřebné argumenty pro babičky "musípřecemítpevnoubotu" a lékaře "jediněortovložkyapevnýkotník". Jsem terapeutkou Dornovy metody (a sama zarytý bosochodec už dost let) a hodně často si vypomáhám i reflexní terapií chodidel. Dá se říci, že každý týden prohmatám dvoje až patery chodidla různého stáří a stavu, od dětí po seniory. A musím říct, že mezi lidmi chodícími naboso nebo v BF botách a mezi lidmi používajícími běžnou obuv je propastný rozdíl, který je znát nejen na pohled, ale hned na první hmátnutí. U starších lidí je rozdíl samozřejmě výraznější než u dětí, ale už i tam se dají velké odlišnosti najít. Bosé nebo bose obouvané nohy u dospělého i dítěte jsou čilý, živý, energií nabitý kousek člověka. Hybné, silné, měkké, zároveň pevné, pružné, schopné, vitální. Životní síla z nich jen čiší. Na pomačkání reflexních zón reagují rychle a úměrně tomu, co se v konkrétním odpovídajícím kousku člověka odehrává (pro objasnění - na chodidlech jsou zóny, body, které odpovídají orgánům, kostem, nervům v těle. Když na zmáčknutí výrazně bolí reflexní zóna např. dvanácterníku, je jisté, že se v něm chystá nebo probíhá nějaká choroba).U standardně obouvaného dospělého člověka jsou to - kopyta. Mrtvé, tuhé, stažené nic, obvykle opatřené haluxem nebo ostruhou, které buď vytrvale vzdoruje snahám o nalezení reflexních bodů, nebo naopak reaguje nesnesitelnou bolestí i při lehkém dotyku. U standardně obouvaných dětí pak vidíme jakýsi předstupeň kopýtka - měkkou, slabou, nepracující a ochablou tlapičku, někdy s počínajícím omezením hybnosti prstů. Radost je pak sledovat nohy člověka, který se rozhodl přejít z běžných bot na BF. Změny jsou vidět už po pár týdnech a z bodu A do bodu B se většina zatím dostala do jednoho roku. Vím, že to zní trochu jako reklama na štěstí, ale popisuji jen to, s čím se v praxi setkávám. Snad Vám to pomůže nejen k argumentaci ve věčném boji s Žirafkou, ale třeba i k ujasnění svých vlastních vnitřních nejistot.

 

Jaké jsou Vaše zkušenosti s barefoot obuví? Jaký máte názor na výběr bot? Budu ráda za Vaše postřehy :)


Podívejte se na video níže...

 

Chcete dostávat více tipů a vychytávek? Např. co mít v domácí a cestovní lékárničce a další? Zaregistrujte se k odběru novinek. Další překvapení budou přibývat postupně :)

 

Přihlásit se můžete na úvodní stránce vlevo dole :)

Diskusní téma: Jaké boty vybrat?

Datum: 27.05.2018

Vložil: AlbertMibre

Titulek: How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

The prostate related is an essential part of a male's reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate gland is found just in front of the rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really really irritating and inconvenient for that patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.Prostate infection, also known as prostatitis, is among the most common prostate-related condition in men younger than 55 years of age. Infections from the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common coming from all varieties of prostate infection. It is due to bacteria based in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition of the particular defect inside the gland and the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be due to trauma on the urinary tract or by infections originating from other areas with the body. A patient may experience testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal of the prostate defect accompanied by the use antibiotics and NSAIDs to deal with the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not to ascertain the causes of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and high lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate weight loss program is important. These are some in the actions to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for overall health and will also also maintain the urinary track clean.

2. Some studies advise that a couple of ejaculations per week will assist to prevent prostate type of cancer.

3. Eat red meat in moderation. It has been shown that consuming over four meals of beef weekly will increase the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most significant measure to look at to be sure a healthy prostate would be to select regular prostate health screening. If you are forty years and above, you need to opt for prostate examination one or more times annually.

Přidat nový příspěvek