Přikrývat kočárek plenou může být nebezpečné!

Také přikrýváte děťáko v kočárku plenou proti slunci?

 

Lepší je kočárek natočit tak, aby na dítě slunce nesvítilo a co nejvíc se pohybovat ve stínu.

 

Plena přes kočárek na slunci může zvýšit teplotu uvnitř až o 15 stupňů během krátkého času. Zvyšuje se tak riziko přehřátí a riziko syndromu náhlého úmrtí dítěte.

Snad každý už slyšel, k jaké tragédii může dojít, pokud rodiče ponechají dítě zavřené v autě a to "jen na chvilku" Teplota v uzavřeném autě v horkém létě dokáže velmi prudce vyšplhat k závratným výškám. V kočárku, ozbvlášť pokud ho uzavřeme plenou nebo jinou látkou tomu může být podobně.

 

Můžete kočárek obrátit, tak aby tam slunce nesvítilo, použít slunečník (tedy mě osobně slunečník stejně nedržel nebo nezaclonil nikdy kočárek pořádně), vytipovat trasu, která vede většinu cesty stínem....

 

Jak ještě v létě děťátku i sobě ulevit?

 

Ven chodit spíše ráno a večer..

Nedávejte pod něj nepropustné prostěradlo nebo nepropustné podložky. Tím, že jsou nepropustné jsou také méně prodyšné a dítě se může více zahřívat a potit. Naopak se dají koupit speciální prodyšné podložky.

Pomoct může funkční prádlo. Dokáže totiž upravit teplotu a to cca o 3 stupně a to už je v létě znát. Jaké vybrat - moira, merino nebo levnější a obdobně účinné bambusové oblečení.

 

Děťátku bude výrazně lépe, pokud mu místo neprodyšné jednorázové pleny dáte plenku látkovou. V létě jsem dětem dávala látkové kalhotkové pleny bez svrchních kalhotek. V látkových plenkách je asi o 3 stupně nižší teplota než v jednorázových. Což je pro dítě nejen příjemnější, ale předchází se tak neplodnosti chlapců v dospělosti v důsledku přehřívání varlátek.

 

 

Bazének na zahradě, na balkoně, na trávě ve stínu za domem a nemusíte řešit žádné oblečení :)

 

Pokud se Vám líbí bambusové oblečení Bamboolik nebo jejich plenky, můžu je pro Vás výhodně objednat :)

 

www.bamboolik.cz/cs/kategorie/bambusova-tricka

 

Krásné léto bez spálenin, úpalů a úžehů

 

 

 

 

 

 

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

Diskusní téma: Přikrývat kočárek plenou může být nebezpečné!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek