O jantaru

MÉNĚ PLÁČE A VÍCE SPÁNKU.... Působí proti bolesti při růstu zoubků, pomáhá snižovat horečku, uklidňuje žaludek a zlepšuje neklidný spánek dětí.

Jantar je léčivý. Díky lidskému teplu se z něj uvolňují éterické oleje, které mírní bolesti při růstu zoubků, snižují horečku a pomáhají při nemoci. Rozhodla jsem se prodávat jantarové šperky - hlavně dětské jantarové korálky, najdete zde ale i náramky a korálky a jiné věci pro dospělé. Dětské jantarové korálky mají mezi jednotlivými kameny uzlíky, takže v případě přetržení se nerozsypou. Jsou navlékány na pevném, přesto bezpečném materiálu, takže přetržení jen tak nehrozí.

Nevíte, co koupit kamarádce, někomu z rodiny k narozeninám? Darujte jim jantarový šperk. Kdo by se nechtěl cítit dobře, zdravý, najít partnera, zahnat deprese a myšlenky na sebevraždu. Věděli jste, že s tím vším dokáže jantar pomoci? Nevěříte? Traduje se už po staletí. Za sebe mohu potvrdit účinky na dítě při růstu zoubků - horečka, průjem, bolesti jsou pryč. Při nemocech je lehčí a rychlejší průběh. Již ve starověkém Řecku byl jantar považován za zázračný božský kámen.


Účinky jantaru:

- pomáhá proti bolesti hlavy, zubů, uší a jiných míst

- snižuje krevní tlak

- pomáhá s hormonálními poruchami, impotencí, frigiditou

- zlepšuje spánek, pomáhá při únavě

- pomáhá s rychlejším zotavením při nemocech

- působí proti horečkám (doporučuje se mít jantar v ruce, nebo na kůži)

- přeměňuje negativní energii na pozitivní

- pomáhá k nastolení klidu a rovnováhy

- zvyšuje důvěru, trpělivost, usnadňuje rozhodování

- podněcuje k dosahování tužeb

- uzemňuje

- pomáhá se zdravím - vhodný při problémech s krkem, štítnou žlázou, žaludkem, játry - pomáhá detoxikovat, ledvinami a močovými cestami, slezinou, klouby ulevuje při křečích, bronchitidě, artróze, dále pomáhá na astma, kašel, plíce, problémy s dýcháním, infekce, křečové žíly, močový měchýř, zánět hrtanu, angíny, záněty kloubů, hlasivky, oční problémy, slábnoucí sluch...

- čistí čakry

- pozivitvně působí na paměť

- pomáhá najít partnera a přátele

- podňecuje touhu žít - pro lidi se sebevražednými sklony, pro lidi trpící depresemi

- pomáhají, abychom se cítili spokojení

- zbavují strachu, beznaděje, deprese

- pomáhá proti vypadávání vlasůKorálky jsou k dostání také pro psy a kočky - přírodní odpuzovač klíšťat a blech :) Alternativa dráždivých chemických přípravků, které psy svědí, můžou způsobovat krvavé vyrážky. Jantar je prastará pryskyřice, která chránila dříve stromy před škůdci... Náhrdelník pro psy a kočky úspěšně používají v jiných zemích. Při neustálém tření o psí či kočičí srst se korálky nabíjí elektrostatickou energií. Tento náboj se šíří po celé srsti. Pokud se na srst dostane klíště nebo blecha, dostane elektrický šok. Dalším prostředkem je živicová vůně jantaru, která se šíří po srsti a odpuzuje blechy a klíšťata.HISTORIE jantaru

Jantar v sobě kromě magické moci nese velký kus historie. Jantar je pryskyřice dávných stromů, která postupem času zmineralizovala. Stáří jantaru je okolo neskutečných 50 milionů let (je však známý jantar o stáří až 320 milionů let). Jantaru vděčíme za slovo elektřina. To je odvozeno z řeckého výrazu pro jantar - elektron. K označení jantaru názvem elektron došlo v Řecku, když kdysi dávno a dávno zjistili, že pokud třeme jantar vlněnou látkou, vzniká statická elektřina.

Ve starověkém Řecku jantar často pálili - používal se k vykuřování při nemocech. Lidé věřili, že jeho vůně má desinfekční účinky. Jantar se dříve také drtil a míchal s dalšími ingrediencemi a užíval se vnitřně proti různým nemocem.

Jantar se vyskytuje v různých barvách a odstínech. Existuje žlutý (nejběžnější), oranžový, červený, bílý, hnědý, zelený až tmavý (nejstarší).

Za nejlepší a nejcennější je považován baltický jantar, který má nejvyšší podíl kyseliny jantarové a patří mezi nejstarší.

Možná jste už slyšeli i o Jantarové komnatě. Jedná se o jedinečnou nádhernou místnost obloženou nádherným jantarovým zdobením v ruském Petrohradě. Tato komnata byla za 2. světové války německými okupačními vojsky rozebrána a odvezena neznámo kam. Najde se tato umělecká krása nevyčíslitelné hodnoty někdy?

Při vytékání pryskyřice z kmene stromu došlo k zalití různých rostlin, kapek vody, živočichů - hlavně hmyzu. Našla se dokonce zalitá ještěrka, vážka, žába nebo motýl.

Naleziště jantaru jsou po celém světě, jantar můžete nalézt dokonce na některých místech v ČR.

Jantar je poměrně cenný a proto se často falšuje. Je několik způsobů, jak ověřit pravost jantaru.

Korálky jsou vyráběny v Litvě z pravého baltského jantaru
.

 

Jantar je cenný a vzácný. Proto je často vyráběn falešný.

Na svých stránkách nabízím pravý baltický jantar z Litvy

Jak to rozeznat?

1) jantar plave na povrchu slané vody

- jeden díl soli rozpusťe ve dvou dílech vody, jantar poté opláchněte pod tekoucí vlažnou vodou a nechte volně uschnout na utěrce

- plast a kopál se potopí na dno

- jantar se dříve nacházel např. na pobřeží moře vyplavený na plážích po silných bouřkách..

 

2) Kopál a plast se rozpouštějí v rozpouštědlech. 

- vezměte pár kapek acetónu nebo alkoholu a pokapejte část šperku. Pokud se povrch stane lepkavý nebo se poškodí, je to napodobenina. Pravý jantar zůstane nepoškozený. 


3) Zapálený jantar se nerozteče, ale vyhoří jako kadidlo.

Kopál a plast se rozteče. Plast kromě toho při hoření silně zapáchá. Kopál může vonět podobně jako jantar - sladce, borovicově a velmi příjemně, proto se dříve jantar používal jako kadidlo.

4) Jantar (ale i kopál) narozdíl od plastu fosforeskuje bleděmodrou barvou pod UV lampou